Výsledky: onlinesystem.cz

Dominik Buksa a Johana Kolašínová letošními vítězi MTB Životské hory

V sobotu 16.8.2014 se v Dolních Životicích konal již 6. ročník závodu MTB Životské hory. Atraktivní trať přilákala do Životic čtyři stovky startujících…

Závod, který kromě atraktivní trati a již tradiční hlavní ceny hodinky FESTINA nabídl letos poprvé i dětský závod DĚTI-ŽIVOTICE. V centru závodu postavili své stánky partneři závodu a pod patronací LAPIERRE-BIKE se zde dělo vše důležité. Pitný režim závodníkům zajistila firma NUTREND, bohaté možnosti občerstvení pro děti, závodníky i příchozí diváky zajistila Otická pekárna KNAPPE. Program dne odstartoval již dopoledne, když od 10.00 hodin probíhaly dětské závody v několika kategoriích. Po malých závodnících se pak na tratě dlouhé 50 nebo 30 kilometrů vydali účastníci hlavního závodu MTB Životské hory. Trať vede členitým terénem s celou řadou líbivých sjezdů a výživných výjezdů. Odměnou za výkon na trati je krásný trail podél řeky Hvozdnice a závěrečný brod.

Na 50km trati si nejlépe vedl Dominik Buksa (Česká spořitelna-Specialized) s časem 02:01:10 , který zvítězil o 31 sekund před Martinem Hamanem (Superior Riders) a Břetislavem Rohlem (Bikestyle.cz ), kteří si to rozdali v cílové rovince a nakonec protli pásku současně s časem 02:03:18. Mezi ženami zvítězila Johana Kolašínová (Superior Riders) s časem 02:26:40, před Ivou Fidlerovou a Renátou Najsrovou (Bike One).

Na krátké trati 25km byla vypsána hlavní juniorská cena – kolo značky HEAD, kterou si vybojoval junior Vojtěch Sedláček (Author Sedláček Přibram ). Celkovým vítězem se stal Daniel Honka s časem 01:04:31. Mezi ženami Lenka Tobíková s časem 01:19:10.

Nejrychlejším životským občanem a putovní pohár vybojovali na 50 km trati František Macola a na 30 km trati Lukáš Hoza.

Mezi dětmi byli nejúspěšnější Lucie Vaňková – 1. místo kategorie D12, Robin Hrdý – 2.místo kategorie D6, Nikola Grabiášová – 3. místo kategorie D6, Pavlína Štěchová – 3. místo kategorie D12, Aleš Včelka – 3. místo kategorie D8, Lukáš Včelka – 3. místo kategorie D10.

Rádi bychom na závěr poděkovali týmu pořadatelů, kteří svou prací přispívají k hladkému průběhu a letos i dobré atmosféře v průběhu dětských závodů.

Další velký dík patří všem partnerům, spolupracujícím organizacím, zkrátka všem, bez jejichž podpory a účasti by závod nebyl.