Výsledky

 

Další, již 7. ročník tradičního bikemaratonu se letos jel v sobotu 27.6.2015 v Dolních Životicích. Na oblíbeném závodě horských kol se sešlo letos 400 borců všech výkonnostních a věkových kategorií. Závod tvoří trasy dlouhé 30 km a 50 km s jedinečnými technickými úseky a spoustou singltrailů, kvůli kterým stojí za to přijet si závodit. Pitný režim na třech občerstvovacích stanicích je zajištěn iontovými nápoji NUTREND. Celý závodní den začíná nejmenšími závodníky na odrážedlech, kteří všechny dostanou do pravé závodní atmosféry. Hned po nich startuje hlavní trať na 50 km, kde první dva nejrychlejší závodníci získávají hodinky značky LOTUS dodané již tradičně hlavním distributorem značky FESTINA.

Hodinky značky LOTUS získali loňský vítěz MARTIN HAMAN (SUPERIOR RIDERS) , JAKUB SEDLÁŘ (NOVATOP Lapierre) . Mezi ženami byla nejrychlejší a loňské vítězství obhájila JOHANKA KOLAŠÍNOVÁ (SUPERIOR RIDERS).  Na 30 km trati byli nejrychlejší v mužské kategorii TOMÁŠ NAJSER (Bike One), v juniorech SAMUEL BARTESKA (Vosa Bruntál), mezi ženami PETRA HARTMANOVÁ (Cyklo Head Team) a  v juniorkách BÁRA LICHNOVSKÁ (EMAN-team).

V průběhu hlavního závodu probíhají dětské závody, kde se zůčastňují děti od 6 let až po 15-leté juniory, kteří si měří své síly na 2,5 km okruzích. Sledovat tyhle mladé závodníky, kteří si nic nedarují, je velmi napínavé. Jsou to bojovníci na slovo vzatí. Veškeré výsledky najdete na webových stránkách www.ironteam.cz.

Rádi bychom na závěr poděkovali týmu pořadatelů, kteří svou prací přispívají k hladkému průběhu a letos i dobré atmosféře v průběhu dětských závodů.

Další velký dík patří všem partnerům, spolupracujícím organizacím, zkrátka všem, bez jejichž podpory a účasti by závod nebyl.

Fotografie:

Josef Obrusník – obrusnik.net
Martin Buček – rajče.net
Headbike – rajče.net
Domoradovice – rajče.net

Výbět fotografii Děti Životive – picasa.google.com